Zabawki do wanny dla małych dzieci

Dzieci zazwyczaj uwielbiają kąpiel i zabawy w wannie. Chociaż nie każde z nich jest miłośnikiem piany, to zdecydowanie każde lubi zabawki, których używa się w wodzie. Trzeba pamiętać, że nie każda zabawka nadaje się do mokrych warunków, dlatego należy korzystać wyłącznie z takich, które przystosowane są właśnie do wanny.

Gumowe zabawki do wody

Klasyczne pływające zabawki dla dzieci różne, to znane od pokoleń kaczuszki. Jednak obecnie można znaleźć w sklepach dużo więcej pływających zwierzątek, a także statków z piratami na pokładzie albo rybek, które można łowić w siatkę. Ciekawą opcją są również gumowe zabawki na przyssawkę. Niektóre z nich są zupełnie płaskie i przykleja się je na dnie wanny, by stworzyć matę antypoślizgową. Ale zabawki z przyssawkami można przyczepiać też w innych miejscach wanny, co daje dzieciom dużo frajdy.

Kredki do wanny

Świetnym pomysłem na zabawę w wannie jest rysowanie. Istnieją specjalne kredki, którymi można rysować po wannie. Są bezpieczne dla delikatnej skóry dziecka i bardzo łatwo zmywa się je z powierzchni. Wystarczy po zabawie przetrzeć wannę mokrą gąbką i po rysowaniu nie zostaje ślad. Kredkami można rysować zarówno pod wodą, jak i nad wodą. Można więc narysować z dzieckiem podwodny świat na dnie wanny i rajską plażę powyżej poziomu wody.

Fontanny i rurki do zabawy wodą

Fontanna do wanny, to pływająca zabawka, która tryska wodą, ku ogromnej radości dzieci. Może się świecić, obracać i polewać wodą w kilku kierunkach. Woda z fontanny nie wylatuje na dużą wysokość, więc nie istnieje ryzyko, że dziecko w trakcie zabawy zaleje łazienkę. Warto więc w nią zainteresować, bo to jeden z ulubionych gadżetów dzieci ostatnich lat.

Bardzo interesującą zabawką, która pozytywnie wpływa na rozwój dziecka jest zestaw przyssawek i zębatek. Mocuje się je do wanny lub do ściany powyżej wanny tak, by wlewając wodę do rurki znajdującej się najwyżej, woda przelatywała przez kolejne elementy znajdujące się niżej. To wymaga od dziecka pomysłowości i precyzji, ale daje mnóstwo satysfakcji i radości.