Zabawki dla dzieci które umilą dłuższą podróż

Wybierając się na wakacje z dzieckiem, szczegółowo planujemy pobyt, starając się jak najbardziej uatrakcyjnić dziecku wyjazd. Warto jednak poświęcić też chwilę i zastanowić się nad tym co wziąć ze sobą w podróż tak, aby godziny spędzone w aucie lub pociągu nie były trudne dla wszystkich pasażerów. Jakie zabawki dla dzieci pomogą w podróży?

Planując podróż z dzieckiem, zastanów się jakie zabawki zajmą czas małemu podróżnikowi 

Do wyjazdu z dzieckiem trzeba podejść logistycznie i dobrze go zaplanować. Zabawki dla dzieci to jeden z elementów tej całej układanki. Planując wyprawę, należy wziąć pod uwagę czas drzemki, pory jedzenia, a także możliwe postoje. Nie da się niestety przewidzieć wszystkiego, jednak kilka zabawek może pomóc w najbardziej kryzysowych sytuacjach i umilić drogę do celu. Jakie zabawki dla dzieci najlepiej sprawdzają się w tej sytuacji? Z całą pewnością te, które nam się nie rozsypią pod fotele lub wymagają precyzji i stabilnego podłoża. Jest kilka pewniaków, które można wziąć na każdą wyprawę i nawet jeśli nie przydadzą się podczas drogi, to umilą np. oczekiwanie na obiad w restauracji. Warto też wziąć pod uwagę to, że najciekawsze zabawki to te, których dziecko dawno nie widziało.

Jakie zabawki dla dzieci pomogą przetrwać długą podróż?

Przejdźmy zatem do sedna. Podczas podróży autem, pociągiem czy samolotem świetnie sprawdzają się następujące zabawki:

– magnetyczne układanki i puzzle, pakowane w praktyczne pudełko, którego wieczko jest tablicą magnetyczną;

– zabawki logiczne typu kostka Rubika, magnetyczne kółko i krzyżyk czy warcaby;

– dla mniejszych podróżników, wodne kolorowanki, które po wyschnięciu nadają się do ponownej zabawy;

– wydrapywanki, choć potrafią narobić niezłego bałaganu wokół;

– znikopisy.

W podróży z dzieckiem w wieku niemowlęcym najlepiej sprawdza się duży zapas gryzaków, grzechotek i małych zabawek, które dziecko może trzymać, podgryzać i oglądać. Im więcej ich weźmiemy tym lepiej, ponieważ najmniejsze dzieci, najszybciej się nudzą.