Czy wiesz, jak ważny jest odpowiedni wybór zabawki dla dziecka?

Pamiętasz czasy, kiedy sama byłaś jeszcze małą dziewczyną? Postaraj się przypomnieć sobie, co w tamtym czasie sprawiało Ci największą radość. Z pewnością do głowy przyjdą Ci zabawki. Lalki, klocki, pluszaki… Jako dzieci mieliśmy ich całe kolekcje. Nadawaliśmy im imiona, pamiętaliśmy o każdej, kiedy się zgubiła. 

Jeśli dzisiaj stroisz przez wyborem zabawki dla dziecka, pozwól sobie pomóc – mamy dla Ciebie kilka rad odnośnie tego, jak mądrze wybierać zabawki dla dzieci

Jak wybierać zabawki dla dzieci?

Wybór zabawki, zabierając ze sobą do sklepu dziecko, jest łatwy. Naszym pociechom podoba się co druga rzecz na półce. Jeśli masz dzieci, z pewnością wiesz, o czym mowa. Jako rodzic także wiesz na pewno, że większość z tych zabawek po kilku tygodniach będzie leżała zapomniana w pudle, razem z innymi. Dlatego właśnie do wyboru zabawek dla dzieci należy podejść z głową. Wybierać takie, które nie znudzą się dziecku szybko, a przy tym będą spełniały wszystkie swoje najważniejsze funkcje, a są to:

– funkcja poznawcza,

– funkcja usprawniająca, 

– funkcja aktywizująca, 

– funkcja wychowawcza,

– funkcja inspirująca

Nie sztuką jest wybrać z półki kilka zabawek, które najbardziej wpadły naszemu dziecku w oko. Prawdziwa sztuka to zrozumieć, czego potrzebuje Twoje dziecko, i jak na te potrzeby może odpowiedzieć odpowiednia zabawka. Jeśli zależy Ci na prawidłowym rozwoju Twojego dziecka – zapoznaj się dokładnie z wszystkimi funkcjami, jakie powinna spełniać idealna zabawka i dopiero wtedy wybierz się na zakupy.

Czemu zabawki są dla dzieci tak ważne?

Słyszałaś kiedyś określenie, że ktoś cieszy się, jak dziecko z zabawki? Używamy tego powiedzenia na co dzień, ale czy zastanawiamy się nad jego znaczeniem? zabawki dla dzieci sprawdzony są czymś, co sprawia im największą radość. Dzięki lalkom, klockom, pojazdom i pluszakom dzieci mogą zanurzyć się w świat wyobraźni, tworzyć w rzeczywistości to, o czym właśnie myślą, a przy tym wyładowywać pokłady energii, które ma w sobie każdy maluch. 

Podejdź mądrze do wyboru zabawki dla swojego dziecka.